Cannot find 20192020/11.11.19_ subfolder inside /home/wadowice/domains/wadowice.zhp.pl/public_html/wedrownicy/images/galerie/20192020/11.11.19_/ folder.
Admiror Gallery: 5.2.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:7.2.34

Nawet pogoda dostosowała się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Brzeźnica. Po wczorajszym całodniowym deszczu aż nie chciało się wierzyć, że jest tak pogodnie. O 10.45 zebraliśmy się przed  budynkiem szkoły podstawowej, aby stamtąd kolumną dwójkową udać się do kościoła na mszę św. w intencji Ojczyzny.

Została ona odprawiona przez księdza proboszcza Adama Lenarta . Po uroczystościach religijnych prowadzeni przez orkiestrę dętą z Sosnowic przeszliśmy pod pomnik poległych , gdzie rozdaliśmy wszystkim obecnym na uroczystości zrobione przez nas kotyliony niepodległościowe oraz wystawiliśmy wartę przy pomniku.  Po pięknie zagranym hymnie państwowym delegacje władz samorządowych,  zuchów, harcerzy i  szkół z terenu gminy Brzeźnica złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem.  Następnie głos zabrał Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos  i  zaprosił wszystkich do Centrum Kultury i Promocji na koncert pt. ?Piękna Niepodległa?. Przed  koncertem wysłuchaliśmy jeszcze dwóch piosenek w wykonaniu absolwentki naszej szkoły Julii Mostowik. Obchody NŚN  w naszej  gminie były bardzo uroczyste. Serdecznie dziękujemy wszystkim harcerzom  i  wędrownikom za dzisiejszą ponad trzygodzinną służbę dla naszej Ojczyzny.