Jak co roku przy 51 drużynie harcerskiej Wędrownicy z Brzeźnicy powstał sztab 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to już nasze 21. granie. Wolontariusze w ilości 30 osób to harcerze i uczniowie klas ósmych SP im. J. Kochanowskiego w Brzeźnicy.

Obecnie otrzymaliśmy już puszki, identyfikatory i serduszka. Finał odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Tym razem zbiórka będzie poświęcona okulistyce dziecięcej, a środki zostaną przeznaczone dla podniesienia standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wolontariuszy będzie można spotkać w okolicach kościołów w Brzeźnicy, Tłuczani, Marcyporębie, Paszkówce, Sosnowicach, Chrząstowicach i Jaśkowicach przed i po mszach świętych. Będą oni mieli umieszczone w widocznym miejscu identyfikatory ze zdjęciem. Mamy nadzieję, że Mieszkańcy naszej Gminy i w tym roku wesprą tę ogólnopolską akcję.